PRODEJ BYTOVÝCH DOMŮ E ZAHÁJEN

2. květen 2017

V rámci nové etapy Rezidence Waltrovka byl zahájen prodej bytových domů E nacházejících se v západní části projektu. Architekty budov E1 až E9 se stala jedna z předních architektonických a projektových kanceláří v České republice, společnost CASUA. Bytové domy E2 až E9 představí vůbec poprvé provedení ve vysokém standardu Premium. Návrh počítá s privátní zahradou, herními prvky, zelení a prostorem pro odpočinek. V nabídce budou byty ve čtyřpodlažních budovách s velkými zahradami, krytými balkony a terasami s velkými okny. Interiéry poskytnou například dřevěné podlahy a lakované interiérové dveře a velkoformátové obklady a dlažby. Dům E1 ve standardu Elegance nabídne šest pater s většími byty v horních podlažích, jižními a západní výhledy a menší soukromou zahradu na severní straně. Termín dokončení domů této etapy je leden roku 2019.

Nové budovy ve východní části areálu

2. leden 2017

V listopadu jsme v rámci další etapy Rezidence Waltrovka uvedli na trh budovu A4 v západní části areálu. Nyní uvádíme do prodeje budovy ve východní části areálu, a to bytové domy B5 a B6 čítající celkem 35 bytů. Charakteristikou bytových domů B je exkluzivní soukromí pro náročné. Nové byty kategorie 1+kk až 4+kk ve vysokém standardu, prostorné lodžie a uzavřený vnitroblok plný zeleně dotváří architektonicky zdařilá fasáda s moderním vzhledem. Objekty B5 a B6 se nachází na úpatí nově vznikajícího parku. Jedná se o jednu šestipodlažní budovu s celkem 21 byty a jednu pětipodlažní budovu s celkem 14 byty.

První domy zkolaudovány

14. prosinec 2016

V první polovině prosince 2016 byly zkolaudovány bytové domy A1, A2 a A3 nabízející 115 bytových a 12 nebytových jednotek. Zkolaudovány byly i bytové domy B1 a B2 s 38 bytovými jednotkami. Kolaudací úspěšně prošly i všechny rodinné domy RD01 až RD33. První klienti se do svých nových bytů budou stěhovat v únoru 2017.

Zahájení výstavby bytového domu A4

7. prosinec 2016

Stavební práce na bytovém domu A4 byly zahájeny na začátku prosince 2016. Rezidence Waltrovka tak startuje další etapu objektem A4, který nabídne celkem 98 jednotek ve vysokém standardu Elegance kategorie 1+kk až 4+kk. Stavební povolení pro výstavby bylo vydáno v listopadu 2016 a dokončení bytového domu plánujeme v květnu 2018.

Prodej další etapy zahájen!

1. listopad 2016

Do prodeje nyní uvádíme novou sedmipodlažní rezidenční budovu A4 s celkem 98 byty od úspěšné slovinské architektonické kanceláře ARHITEKTURA KRUŠEC. Objekt A4, který představujeme jako první z bytových domů v západní části areálu, uzavírá nově vznikající náměstí ze severu a svým tvarem dotváří kompaktní celek s okolními budovami. Jeho jedinečná architektura je podtržena moderní fasádou a velkými okny. Základnou bytového domu, je třípatrová podnož nabízející obchodní jednotky a menší byty s výhledem na nové náměstí či do vnitrobloku. Ve dvou sedmipatrových věžích jsou umístěny větší byty pro rodinné bydlení s lodžiemi a balkony. Výstavbu bytového domu A4 chceme zahájit ještě tento rok s plánovaným dokončením v květnu 2018.

Otevření vzorového bytu 7. – 8. ŘÍJNA 2016

10. říjen 2016

Od října 2016 pro vás máme k dispozici kompletně zařízený nový vzorový byt 3+kk ve 2. NP v bytovém domě A3. Otevření vzorového bytu proběhlo v pátek 7. 10. a v sobotu 8. 10. 2016, kdy nás v Rezidenci Waltrovka navštívilo téměř 500 lidí. Pro ty, kteří se otevření vzorového bytu zúčastnit nemohli, jsme připravili prohlídku. Vzorový byt si zároveň můžete prohlédnout v interaktivní 3D prohlídce.

Infrastruktura v okolí Rezidence Waltrovka

11. červenec 2016

Stavební práce probíhají i v bezprostředním okolí Rezidence Waltrovka. V dubnu byla v západní části dokončena výstavba prvního kruhového objezdu a nové komunikace, spojující ulice Klikatá a Radlická, včetně nových autobusových zastávek. V tomto měsíci byla dokončena protihluková stěna v ulici Radlická. Stěna ochrání nové obyvatele Rezidence Waltrovka od případného hluku a prachu. Nová protihluková stěna přirozeně dotváří okolí ulice Radlická. Zároveň probíhá výstavba nového kruhového objezdu v ulici Peroutkova / Jinonická / Klikatá, jehož dokončení je plánované v průběhu letošního podzimu.

Výstavba kancelářských budov Mechanica zahájena

16. červen 2016

Po úspěšném otevření pilotní kancelářské budovy Aviatica byla v květnu zahájena také výstavba komplexu kancelářských budov s názvem Mechanica. Jedná se o dvě novostavby – Mechanica 1 a 2. Zároveň proběhne rekonstrukce památkově chráněné budovy Walter, jejíž architektonické prvky s odkazem na původní průmyslovou architekturu udávají industriální styl i pro dvě nové budovy. U těchto budov vznikne nové centrální náměstí o rozloze 5 500 m2 se zelení, vodními prvky, obchody a službami pro zaměstnance i nové obyvatele Waltrovky.

70 % bytů a rodinných domů prodáno

6. květen 2016

V současnosti je prodáno již více než 70 % bytů a rodinných domů. Předpokládané dokončení bytových domů A1, A2, A3, B1 a B2 je koncem roku 2016. První kolaudace budou probíhat již během podzimu letošního roku a klienti se začnou stěhovat začátkem roku příštího.

Aviatica stavbou roku střední a východní Evropy

14. duben 2016

"Nejlepší stavbou a zároveň administrativní budovou roku v 18 zemích střední a východní Evropy je podle výsledků soutěže Central and Eastern European Real Estate Quality Awards pražská Aviatica v areálu Waltrovky v Jinonicích." Vyhlášení cen proběhlo 12. dubna 2016 ve Varšavě. Na toto nejprestižnější ocenění, které lze v regionu celé střední a východní Evropy získat, dosáhla společnost Penta Investments již v roce 2014 s budovou Florentinum. Letos pak ve stejné kategorii s budovou Aviatica, která je zároveň stavbou roku střední a východní Evropy. Máme radost, že budova Aviatica, jež je součástí Waltrovky, dosahuje tak vysokých ocenění.

Zahájení výstavby bytového domu D1

7. duben 2016

Stavba posledních bytových domů z první etapy byla zahájena u D1 před několika dny a v případě B3 a B4 již v únoru. Dokončení těchto posledních budov z první etapy je plánováno na srpen 2017. Bytový dům D1 nabídne celkem 24 bytů. Naprostá většina z těchto bytů je orientována jižně. Přízemní byty mají prostorné předzahrádky, všechny další byty mají balkon a ve čtvrtém a pátém podlaží se nabízí byty s prostornými terasami. Současně pracujeme na přípravě vzorového bytu, který bychom rádi otevřeli na podzim.

Hrubá stavba dokončena!

1. březen 2016

Hrubá stavba bytových domů A, B1 a B2 a rodinných domů RD01-33 je dokončena. I přes částečně nepříznivé podmínky v průběhu zimy pokračuje stavba podle harmonogramu. Všechny tyto objekty budou dokončeny ještě v průběhu tohoto roku. V této fázi máme prodáno více než 60 % a v nabídce zůstává již jen několik volných bytů a rodinných domů.

Zahájení výstavby bytových domů B3 a B4

10. únor 2016

V únoru jsme zahájili výstavbu bytových domů B3 a B4. V bezprostřední blízkosti nového parku vznikne 35 moderních bytů ve vysokém standardu Elegance kategorie 1+kk až 4+kk ve velikosti od 35 do 140 m2. Každý byt bude mít lodžii, terasu nebo předzahrádku. Součástí domů je také soukromé podzemní parkoviště pro 42 vozů. Předpokládaný termín dokončení výstavby těchto objektů je srpen 2017.

Financující banka

11. prosinec 2015

Společnost UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. byla vybrána jako financující banka první etapy projektu REZIDENCE WALTROVKA. Penta Investments má s touto bankou dlouhodobé zkušenosti i z jiných projektů. UniCredit Bank patří mezi přední banky na českém trhu financující komerční a rezidenční nemovitostní projekty.

ZAHÁJENÍ VÝSTAVBY BYTOVÝCH DOMŮ D2 A D3

23. listopad 2015

V listopadu jsme zahájili výstavbu bytových domů D2 a D3. Předpokládaný termín dokončení těchto objektů je duben 2017. Zbývající objekty první etapy, tj. D1, B3 a B4, budou zahájeny v první polovině příštího roku. V současné době jsou hotové zemní práce, založení stavby a opěrné stěny. Zároveň byly položeny veškeré sítě v komunikaci před objektem D. Intenzivně pracujeme v prostoru parku. Tady probíhá úprava terénu a zeleně tak, aby byl park dokončen v první polovině roku 2017.

DALŠÍ ETAPA V PRODEJI

15. září 2015

Zahájili jsme prodej další etapy bytů v projektu REZIDENCE WALTROVKA. Touto nabídkou navazujeme na úspěšný prodej první etapy bytů a řadových rodinných domů. Do prodeje nyní uvádíme byty v objektech B3, B4 a D, celkem více než 100 dalších bytů.

AVIATICA - SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ

9. září 2015

9. 9. 2015 byla ve Waltrovce slavnostně otevřena první z administrativních budov - AVIATICA. Z celkové pronajímatelné plochy 27 000 m2 je pronajato téměř 100%. Celý slavnostní večer byl připraven v aviatickém stylu, který tematicky doplnil koncert skupiny MIG 21. Catering „letem světem“ s chutěmi z různých kontinentů zajistili kuchaři z Perfect Canteen. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí večera byl veterán Walter Super 6 ve fotoateliéru REZIDENCE WALTROVKA, kde se návštěvníci mohli vyfotit ve stylu třicátých let.

AVIATICA zkolaudována!

23. červenec 2015

Před pár dny byla zkolaudována AVIATICA – první budova na Waltrovce, která svým nájemníkům nabídne prvotřídní kvalitu, komfort a zázemí moderní kancelářské budovy, v jejíchž prostorách budou i základní služby pro REZIDENCI WALTROVKA. První nájemníci se začnou stěhovat na začátku srpna. V dohledné době zde bude otevřena moderní kantýna Perfect Canteen Filipa Sajlera, obchod s farmářskými potravinami Sklizeno, Drogerie Teta, Citi - tabák a další potřebné služby. V těchto dnech se tak do Waltrovky opět vrací život!

Webkamera

18. červen 2015

Od května 2015 můžete sledovat stavbu REZIDENCE WALTROVKA v přímém přenosu. Z jedné věže kancelářské budovy AVIATICA snímáme celé staveniště první etapy. Podívejte se, jak REZIDENCE WALTROVKA roste den za dnem… V těchto dnech se u bytových domů A dokončují práce na podkladním betonu a probíhá příprava pro armování základové desky. U bytových domů B se dokončují zemní práce a pilotáž. U rodinných domů se pracuje na terénních úpravách, předcházejících pokládce inženýrské sítě. Aktuální fotku najdete na našich webových stránkách v galerii zde.

Zahajujeme výstavbu REZIDENCE WALTROVKA

18. květen 2015

Demolice původních objektů v místě výstavby první etapy jsou dokončeny a nyní začínají zemní práce na objektech A. Následovat pak budou domy B a rodinné domy. Současně dochází k vrtání prvních pilotů pro založení spodní stavby garáží. Můžete teď sledovat, jak se váš sen zhmotňuje přímo před vašima očima. Místo pro váš život a vaši rodinu. Život v nové čtvrti začíná právě teď!

ZAHÁJENÍ PRODEJE A OTEVŘENÍ PRODEJNÍHO CENTRA

30. duben 2015

Moderní prodejní centrum, kde se můžete dopodrobna seznámit se všemi aspekty tohoto prestižního bydlení, je umístěna na piazze elegantní budovy Florentinum v ulici Na Florenci 2116/15, v Praze 1 Na všechny otázky zasvěceně odpoví naši prodejci, projekt Vám představí a případně poskytnou propagační materiály a podrobné půdorysy bytů. Tady si můžete prohlédnout podrobný 3D model první etapy rezidenčního projektu v pražských Jinonicích. Ve Florentinu poprvé opravdu pocítíte, jak kvalitně se bude v REZIDENCI WALTROVKA bydlet.

Stavební povolení

20. duben 2015

V březnu 2015 bylo vydáno pravomocné stavební povolení na první etapu REZIDENCE WALTROVKA - bytové domy A, B, D a na výstavbu rodinných domů. Předpokládáme, že stavební práce budou zahájeny v průběhu května. Předpokládaný termín dokončení je v prosinci 2016.