DEVELOPER

Developerem projektu REZIDENCE WALTROVKA je původem středoevropská investiční společnost Penta Investments. Založila ji skupina spolužáků, což vytváří firemní kulturu velmi podobnou rodinným firmám. Penta je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu. V jejích portfoliových společnostech pracuje více než 30 tisíc zaměstnanců. Má zastoupení v Praze, Bratislavě, Varšavě, Mnichově, Limassolu, Amsterdamu a na Jersey. Společnost začínala podnikat v roce 1994 jako obchodník s cennými papíry. Následně se zaměřila na rozvoj investic do podniků a později i na realitní development. V současnosti skupina investuje do firem a projektů zejména v oblasti zdravotnictví, finančních služeb, maloobchodu, výroby a realitního developmentu.

V oblasti nemovitostí začala Penta investovat v roce 2005 a v současnosti realizuje projekty v ČR, na Slovensku a v Polsku. V Praze byla úspěšně dokončena administrativní budova Florentinum a Aviaticy, které získaly mnoho ocenění nejen z řad odborníků, ale jsou pozitivně hodnoceny i samotnými nájemci, kteří v budovách sídlí, včetně samotné Penty. V příštích letech se plánují další investice v oblasti nemovitostí, kterými chce Penta navázat na doposud úspěšně realizované projekty s ambicí stát se lídrem v oboru kvalitní kancelářské a rezidenční výstavby.

Dovětkem „LIVING BY PENTA“ stavíme laťku standardu bydlení výše, než je běžné na českém trhu, a jasně se tak vymezujeme vůči ostatním developerům. Přinášíme do Prahy zcela nový koncept kosmopolitního bydlení. Ve Waltrovce propojíme moderní bydlení, přírodu, práci i obchod se životem ve velkoměstě.